Aborcja i polityka

Po orzeczeniu zdominowanego przez zwolenników obecnej władzy Trybunału Konstytucyjnego o tym, że przerywanie ciąży w większości przypadków jest niezgodne z Konstytucją przez Polskę przetoczyły się protesty - głównie kobiet, ale i mężczyzn, którzy kobiety wspierają. Takich protestów nie było chyba od 1988 roku - czyli tych, które zapoczątkowały rozmowy okrągłego stołu.

Przyznaję, że ja na protestach nie byłem - jakoś nie chciało mi się łazić w tłumie, ale dwie z moich córek i owszem. Obecnie protesty jakoś zanikają - myślę, że ludzie nie mają energii, pogoda nie sprzyja, trochę się też przestraszyli covid, widzą też, że rządzący mają ich w d...
Kaczyński na protestujących próbował nasłać OENerowców, ale poza pojedynczymi przypadkami to nie pomogło - chyba było za dużo ludzi, a oni lubią raczej działać gdy jest ich dużo a tych drugich mało. Zresztą Policja też w paru miejscach też im dała w d...

Jednocześnie w koalicji pojawiły się pęknięcia, bo Ziobro i inni politycy próbują ugrać swoje, więc nie wiadomo czy tzw. Zjednoczona Prawica ma jeszcze większość w Sejmie..
Morawiecki z kolei ogłasza, że wzrost zachorowań jest związany z protestami i działa głównie na konferencjach prasowych.

Ogólnie: w kraju zrobił się brudel polityczny i diabli wiedzą czy ten rząd jeszcze rządzi czy już tylko trwa na swoich stołkach by zgarniać kasę.