To był zły rok

... finansowy
Realizacja planów na poziomie 20% raczej nie nastraja do optymizmu w porównaniu ze 122% w ubiegłym roku.
Klienci mieli inne rzeczy na głowie niż rozwój, moce decyzyjne spadły, budżety poszły na inne cele.

Ten rok finansowy zaczął się szybkim pierwszym zamówieniem, ale zobaczymy co będzie dalej.

Po raz pierwszy w historii firmy doroczne spotkanie było zrealizowane on-line i w dodatku dla całego świata w tym samym czasie (tylko w różnych godzinach - ze względu na strefy czasowe). Wyglądało to wcale nieźle - choć do pewnych drobnostek można byłoby się przyczepić.
W każdym razie było dużo interesującego kontentu, ciekawych filmów i przypadków zastosowań do obejrzenia.

Firma przechodzi duże zmiany organizacyjne - wczoraj koleżanka z działu edukacji zapytała mnie o referencje, bo wygląda na to, że na obecnym stanowisku straci pracę, więc chce zmienić business unit.
Mój szef zyskał nowego szefa - bo poprzedni awansował. Z kolei poprzedni szef szefa mojego szefa poszedł nieco w bok - ma zająć się czymś innym. Jest nowy człowiek na stanowisku szefa mojego szefa - tzn. nowy dla mnie, ale moja koleżanka go zna od lat i już mojemu szefowi współczuje.
Czy to oznacza zmianę dla mnie? Istnieje pewne prawdopodobieństwo. Najważniejsze w tym jest to bym sobie zbackupował wszystkie kontakty i oportunicje. Tym niemniej ja i mój kolega pracujemy (oddzielnie) na 3 niemałych grupach produktowych i w dodatku bez wsparcia inżynierskiego w Polsce - kolega inżyniera wspierającego nie miał, a mój inżynier wspierający odszedł dwa miesiące temu (w zasadzie wspierał mnie w 10%, bo resztę przeznaczał na inne rynki i swój zespół).